Kotel na pelety – pohodlná obsluha i ekologie

Automatický kotel na pelety

Kotel na pelety dnes představuje jednu z moderních a ekologických možností vytápění nejen v domácnostech, ale i mnoha firmách. Pro vytápění se využívá ekologické palivo, kterým jsou dřevěné pelety, což znamená spalování obnovitelného zdroje energie. Širokou nabídku pelet najdete i v našem eshopu.

kotel na pelety

Co vám kotle nabídnnout?

Automatický kotel na pelety dnes najdeme v nabídce mnoha výrobců, kteří se výrobou tepenářské techniky zabývají.

Rozsáhlou nabídku představuje například společost Benekov z Horního Benešova. Ta disponuje spolehlivou servisní sítí na celém území České republiky.

Kotel na pelety si můžete vybrat z několika produktových řad.  Rozhodně vám vyhoví i co se týče nabídky požadovaných výkonů. Ty se pohybují od 20 až do 98 KW. Kotle na pelety je také často možno spojovat do kaskád, kdy lze dosáhnou ještě větších výkonů, které jsou potřebné pro větší objekty.

Ekologie i ekonomický provoz

Moderní automatické kotle na pelety dnes splňují požadavky EKODESIGNu a jejich špičková účinnost kotlů se pohybuje kolem 90% a to v celém výkonovém rozsahu. Představují tak minimální emisní zátěž pro okolí. Umožňují také automatický provoz kotle. Kotle na dřevěné pelety jsou vybaveny zásobníky nebo umožňují dopravu paliva ze sila až do spalovací komory. Jejich obsluha i údržba jednoduchá a časově nenáročná.

Pohodlná obsluha

Kotel na pelety múže být vybaven automatickým zapalováním a také automatickým čištění výměníku. Některé pak nabízí také řízené spalování pomoci lambda-sondy a modulaci tepelného výkonu v celém výkonovém rozsahu. Ve výbavě bývá u některých typů také možnost připojení odpopelňovače. Kotle na pelety jsou vybaveny řídícími jednotkami, mnohdy umožňují ovládání několika topných okruhů. Mohou obsahovat ekvitermní regulaci a umožňují uživateli vzdálený přístup ke kotli přes internet. Při instalaci automatického zapalování lze kotle nastavit tak, že se budou automaticky zapínat a vypínat, což je vhodné především při kombinaci kotle s akumulační nádrží. V létě lze kotle využít pouze pro ohřev teplé vody.

Společnost Benekov také představila před časem svůj zajímavý projekt Energeticky úsporné kotelny.

kotel na pelety

Automatický kotel se zásobníkem BENEKOV S 51 je certifikován pro spalování dřevních pelet a jako doplňkové palivo lze použít dřevní štěpku.

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86