Historie firmy BENEKOV, vyrábějící kotle na pevná paliva, se datuje od roku 1949, kdy byl v Horním Benešově založen Strojní a výrobní kombinát se specializací na kovovýrobu. Od roku 1951 se provozovna stala součástí státního podniku Dakon. Hlavní výrobní náplní byla výroba komponent pro topenářskou techniku. V roce 1991 byla provozovna zprivatizována a přejmenována na BENEKOVtherm a stala se ryze českou soukromou rodinnou firmou pod vedením majitele Leopolda Bendy.

V současnosti patří firma mezi významné evropské firmy zabývající se zodpovědně problematikou spalování uhlí a je lídrem mezi výrobci automatických kotlů na tuhá paliva. Její kotle jsou tak dnes symbolem ekonomického provozu a moderního technického řešení.

České kotle na pevná paliva jsou tak exportovány do 23 evropských zemí, vývozní teritoria sahají od Velké Británie až po Rusko. Automatické kotle jsou využívány pro vytápění rodinných domů, škol, firem a dalších objektů.

Velkou část svých investic směřuje firma do výzkumu a vývoje. Již od roku 1998 spolupracuje s významnými výzkumnými centry a univerzitami v celé Evropě, díky čemuž nabízí ucelenou řadu automatických kotlů na uhlí, které splňují nejpřísnější emisní normy a jsou tedy zařazeny do aktuálních kotlíkových dotací.

Firma BENEKOV jako první český výrobce certifikoval v roce 2013 kotel na uhlí do 4. třídy.

V roce 2015 BEENEKOV jako první český výrobce certifikoval v SZU Brno automatický kotel na uhlí BENEKOV C27 do 5. třídy.

Tento model byl zároveň prvním kotlem na uhlí vyráběným v ČR, který splňoval parametry Ekodesignu a vztahovala se na něj kotlíková dotace.

Pro více informací o produktech a o postupu při žádosti o kotlíkové dotace navštivte web formy Benekov (www.benekov.com)

Kotel Benekov C27

Kotel Benekov C26

 

Kontakt:

BENEKOVterm s.r.o.

Masarykova 402

793 12 Horní Benešov

foto

Potřebujete poradit?

+420 777 969 686