Automatické kotle Benekov

automatické kotle na uhlí a pelety

Historie firmy BENEKOV, vyrábějící automatické kotle na uhlí a pelety, se datuje od roku 1949, kdy byl v Horním Benešově založen Strojní a výrobní kombinát se specializací na kovovýrobu. Od roku 1951 se provozovna stala součástí státního podniku Dakon. Hlavní výrobní náplní byla výroba komponent pro topenářskou techniku. V roce 1991 byla provozovna zprivatizována a přejmenována na BENEKOVtherm a stala se ryze českou soukromou rodinnou firmou pod vedením majitele Leopolda Bendy.

V současnosti patří firma mezi významné evropské firmy zabývající se zodpovědně problematikou spalování uhlí a je lídrem mezi výrobci automatických kotlů na uhlí a pelety. Její kotle jsou tak dnes symbolem ekonomického provozu a moderního technického řešení. České automatické kotle na uhlí a pelety jsou tak exportovány do 23 evropských zemí, vývozní teritoria sahají od Velké Británie až po Rusko. Automatické kotle jsou využívány pro vytápění rodinných domů, škol, firem a dalších objektů.
Velkou část svých investic směřuje firma do výzkumu a vývoje. Již od roku 1998 spolupracuje s významnými výzkumnými centry a univerzitami v celé Evropě, díky čemuž nabízí ucelenou řadu automatických kotlů na uhlí, které splňují nejpřísnější emisní normy a jsou tedy zařazeny do aktuálních kotlíkových dotací.

Automatický kotel na uhlí

Firma BENEKOV jako první český výrobce certifikoval v roce 2013 kotel na uhlí do 4. třídy. V roce 2015 BEENEKOV jako první český výrobce certifikoval v SZU Brno automatický kotel na uhlí BENEKOV C27 do 5. třídy. Tento model byl zároveň prvním kotlem na uhlí vyráběným v ČR, který splňoval parametry Ekodesignu a vztahovala se na něj kotlíková dotace.

Automatické kotle na pelety

V současné době nabízí společnost Benekov celou řadu nových automatických kotlů na uhlí i pelety. Pro více informací o produktech a o postupu při žádosti o kotlíkové dotace navštivte web firmy Benekov.

Kotel Benekov C27 - automatické kotle na uhlí

Kotel Benekov C26

Kontakt:

BENEKOVterm s.r.o.

Masarykova 402

793 12 Horní Benešov

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86