Tradice VIADRUS

Viadrus to je dlouholetá tradice společnosti spojená se zkušenostmi ve slévárenském průmyslu, která se datuje až do roku 1888. Nezměrné zkušenosti jsou zárukou důkladného zpracování, spolehlivosti, vysoké kvality a životnosti výrobků. Díky své dlouholeté znalosti trhu a oboru tepelné techniky firma i nadále rozvíjí a inovuje své produktové portfolio a nabízí tak mnoho způsobů, jak ekologicky spalovat uhlí. Své výrobky vyváží do 40 zemí světa.

Výrobní sortiment

Stěžejními prvky nabídky jsou litinové kotle na tuhá paliva a designové litinové radiátory. Litinové kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním jsou spolehlivým zdrojem levného tepla již několik desetiletí téměř po celém světě. Je samozřejmostí, že kotle na tuhá paliva vyhovují všem aktuálním ekologickým požadavkům a jsou zařazeny do dotačních programů, včetně tzv. kotlíkových dotací. Kotle na tuhá představují tradiční řešení kotle pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, koks, hnědé a černé uhlí. Kotle na tuhá paliva se vyznačují vysokou účinností a šetrností k životnímu prostředí. Jsou rozděleny na kotle s ručním přikládáním a na automatické kotle.

Tradiční kotle na tuhá paliva se uplatní především tam, kde jsou požadovány především nízké pořizovací i provozní náklady. Automatické kotle bývají použity zejména v objektech bez přívodu plynu, u kterých je požadován vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady.

Kotlíkové dotace

Žádat o dotace můžete nejen s automatickými kotli na tuhá paliva, ale také při zakoupení převratné novinky – Hercules U32, litinového kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním, který splňuje nejpřísnější podmínky emisní třídy 5 s parametrem Ekodesign. V rámci kotlíkových dotací je nabízen i např. pyrolytický kotel VIADRUS P7C nebo automatický kotel VIADRUS A3W.

Významnou část výroby představují OEM litinové kotlové články, tělesa a topenářské i netopenářské zakázkové odlitky ze šedé litiny a speciálních vysoce legovaných ocelí.

Firma je rovněž jedním z vedoucích výrobců litinových radiátorů v klasickém, moderním i retro provedení.

Více informací o kotlích a o aktuálním programu kotlíkových dotací naleznete na webu společnosti Viadrus

Obrázek Viadrus hercules U32

Viadrus hercules U32 je litinový zplyňovací kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním, určený k ekologickému spalování kusového dřeva (typ Hercules U32 D), černého uhlí (typ Hercules U32) a hnědého uhlí (typ Hercules U32 B).

 

 

foto

Potřebujete poradit?

+420 777 969 686