Často kladené dotazy

Proč nakupovat Ridepal?

Patříme mezi nejzavedenější značky na českém a slovenském trhu v oblasti uhlí a navíc úspěšně expandujeme do celé Evropy. Bezpečnost a špičkový zákaznický servis jsou pro nás důležité. S prodejem uhlí a dřevěných pelet a briket, kameniva  máme bohaté zkušenosti. 

  • Prodejem uhlí se zabýváme již přes 25 let
  • Doručili jsme již více než 26 000 tun baleného uhlí
  • Naše uhlí vyhřívá více než 3000 domácností

Kolik stojí doprava uhlí, plet, briket, kameniva?

800 kg palety doručujeme zdarma po celé České republice.
1000 kg (1 200 kg) palety doručujeme s možným doplatkem.
Cena možného doplatku záleží na lokalitě doručení.
U palet 1000 – 1 200 kg je také drobný manipulační poplatek u jedné a dvou palet.

Veškeré informace o dopravě najdete detailně v našem přehledu zde.

Kam své produkty doručujete?

Doručujeme po celé České republice, do každého regionu, města nebo obce. Určitě doručíme i k Vám, pokud to technické podmínky dovolí a dostane se k Vám nákladní automobil. Pokud máte zájem o doručení na Slovensko, navštivte náš eshop ridepal.sk

Jakého dopravce si mám zvolit?

Doporučujeme vybírat dopravce podle místa, kam potřebujete uhlí složit, podle lokality (kraje) a podle toho, jak rychle uhlí potřebujete. V neposlední řadě také podle ceny. Pokud je možnost, porovnejte stejné zboží v balení 800 kg a 1.000 nebo 1.040 kg.

Pokud se nachází váš dům přímo u cesty, kde snadno zastaví nebo kam pohodlně dojede nákladní auto s hydraulickým čelem a pokud potřebujete dodávku rychle, zvolte paletu 800 kg a auto s čelem Vám složí uhlí na příjezdové cestě nebo před domem.

Pokud však potřebujete složit uhlí mimo hlavní cestu, doporučujeme auto s ještěrkou. Ještěrka je terénní vysokozdvižný vozík, který umí složit uhlí i mimo hlavní cesty. Obecně pak platí, že kam dojede běžný terénní vůz, dojede i ještěrka.

Zvažte také, co je pro Vás (pro Váš kraj) cenově výhodnější.

Dalším kritériem může být také rychlost doručení.

Co je auto s čelem?

  • Dopravuje palety 800 kg a v některých lokalitách i 1040 kg palety
  • Nemusí být vždy možné složit uhlí až ke dveřím
  • Složení je možné pouze na rovné ploše

auto s čelem

 

Co je auto s ještěrkou?

  • Dopravuje palety až do hmotnosti 1 050 kg
  • Doprava je do 2 palet s manipulačním poplatkem (od 3 a více palet je pak bez manipulačního poplatku)
  • Doprava může být pro Váš kraj s doplatkem
  • Ještěrka umí složit uhlí až ke dveřím. Obecně platí, že kam dojede běžné terénní auto, dojede i ještěrka.

Jak vybrat správný druh uhlí?

Tuto otázku Vám pomůže vyřešit náš průvodce nákupem uhlí na hlavní straně e-shopu, který Vás několika dotazy dovede do správné kategorie, ve které si už jen stačí vybrat.

 Naši odborníci jsou k dispozici kdykoli na: ridepal@ridera.eu nebo v pracovní dny na telefonu: +420 777 96 96 86

Uhlí je mokré, jak si to mám vysvětlit?

Hnědé uhlí obsahuje vázanou vodu. Při změnách tepolot se tato voda dokáže uvolnit. Např. část produkce bílinského nízkosirnatého uhlí prochází přes úpravnu praním, průměrná hodnota obsahu vody v takto upravovaném uhlí je 34% (obsah vody v původním stavu je 30%). Vlivem mokré úpravy uhlí je docíleno menšího obsahu popelu a tím i následně vyšší výhřevnosti upravených uhlí. Více se dozvíte zde. Černé uhlí obsahuje daleko méně vázané vody, ale obecně je zde vždy nějaká povrchová vlhost, která může v uzavřeném pytli kondenzovat. V ani jednom případě však voda není závadou, ale přirozenou vlastností.

Je možné odebrat uhlí na zkoušku?

Výhřevnost paliva se nejlépe testuje na množstvím větším než pár kilogramů. Proto na zkoušku doporučujeme objednání jedné 800 kg palety. V případě, že opravdu chcete jen pár pytlů s uhlím, nabízí se možnost palivo pořídit přímo na prodejně uhlí v Ostravě – Mariánských horách, v Bylanech u Mostu (za lepší cenu) eventuálně na dalších místech, u našich obchodních partnerů, případně požádejte o dodávku vaši servisní nebo montážní firmu.

Můžu získat lepší cenu na uhlí?

Čím víc uhlí Vám doručíme, tím lepší cenu můžete dostat. Nejlépe tedy vychází objednat dovoz alespoň tří palet. Můžete se také domluvit se sousedy a objednat jednorázově větší množství uhlí za výhodnější cenu.  Jinou  možností je pak osobní odběr v Mostě (hnědé uhlí) nebo v Ostravě, (černé i hnědé uhlí). Pro bližší informace volejte +420 777 96 96 86.

 Nabízíte spolupráci pro firmy?

 Ano, detailní informace najdete na stránce spolupráce pro firmy nebo nás přímo kontaktujte na telefonu +420 777 96 96 86.

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86