Často kladené dotazy

Proč nakupovat Ridepal?

Patříme mezi nejzavedenější značky na českém a slovenském trhu v oblasti paliv a navíc úspěšně expandujeme do celé Evropy. Bezpečnost a špičkový zákaznický servis jsou pro nás důležité. S prodejem uhlí a dřevěných pelet a briket, kameniva máme bohaté zkušenosti. 

  • Prodejem uhlí se zabýváme již přes 30 let
  • Doručili jsme již více než 56 000 tun baleného uhlí
  • Naše uhlí vyhřívá více než 3000 domácností

Kolik stojí doprava uhlí, plet, briket, kameniva?

800 kg palety doručujeme zdarma po celé České republice.
1000 kg (1 200 kg) palety doručujeme s možným doplatkem.
Veškeré informace o dopravě najdete detailně v našem přehledu zde.

Kam své produkty doručujete?

Doručujeme po celé České republice, do každého regionu, města nebo obce. Určitě doručíme i k Vám, pokud to technické podmínky dovolí a dostane se k Vám nákladní automobil. Pokud máte zájem o doručení na Slovensko, navštivte náš eshop ridepal.sk

Jakého dopravce si mám zvolit?

Doporučujeme vybírat dopravce podle místa, kam potřebujete uhlí složit, podle lokality (kraje) a podle toho, jak rychle uhlí potřebujete. V neposlední řadě také podle ceny. Pokud je možnost, porovnejte stejné zboží v balení 800 kg a 1.000 nebo 1.040 kg. Pokud se nachází váš dům přímo u cesty, kde snadno zastaví nebo kam pohodlně dojede nákladní auto s hydraulickým čelem a pokud potřebujete dodávku rychle, zvolte paletu 800 kg a auto s čelem Vám složí uhlí na příjezdové cestě nebo před domem.

Pokud však potřebujete složit uhlí mimo hlavní cestu, doporučujeme auto s ještěrkou. Ještěrka je terénní vysokozdvižný vozík, který umí složit uhlí i mimo hlavní cesty. Obecně pak platí, že kam dojede běžný terénní vůz, dojede i ještěrka.

Zvažte také, co je pro Vás (pro Váš kraj) cenově výhodnější.
Dalším kritériem může být také rychlost doručení.
Veškeré informace o dopravě najdete detailně v našem přehledu zde.

Co je auto s čelem?

Jde o nákladní automobil, který je vybaven hydraulickým čelem a ručním manipulačním vozíkem. Složení je možné na rovné a zpevněné ploše (cesta, parkoviště, parkovací stání). Ke kotli pak musíte dopravit sami. Veškeré informace o dopravě najdete detailně v našem přehledu zde.

  • Dopravuje palety 800 kg
  • Nemusí být vždy možné složit uhlí až ke dveřím
  • Složení je možné pouze na rovné ploše
auto s čelem

Auto s hydraulickým čelem znamená rychlejší doručení, ale skládá pouze na rovné, zpevněné ploše.

 Co je auto s ještěrkou?

Nákladní automobil je vybaven (veze si s sebou) terénní manipulační vozík, ještěrku. Složí i na nezpevněném terénu, ve svahu. Poradí si s nezpevněnými cestami, svahy. Neveze si ruční paletovací vozík. Veškeré informace o dopravě najdete detailně v našem přehledu zde.

  • Dopravuje palety až do hmotnosti 1 200 kg
  • Doprava může zahrnovat manipulační poplatek
  • Doprava může být pro Váš kraj nebo pro určitý produkt s doplatkem
  • Ještěrka umí složit zboží až ke dveřím. Obecně platí, že kam dojede běžné terénní auto, dojede i ještěrka

Nákladní automobil s terénním vysokozdvižným vozíkem (moffett, ještěrka) je to nejkomfortnější doručení.

Jak vybrat správný druh uhlí?

Tuto otázku Vám pomůže vyřešit náš průvodce nákupem uhlí na našem e-shopu, který Vás několika dotazy dovede do správné kategorie, ve které si už jen stačí vybrat. Pokud odpověď nebude uspokojivá, naši odborníci jsou k dispozici kdykoli na: ridepal@ridera.eu nebo v pracovní dny od 7.30 do 15.00 na telefonu: +420 777 96 96 86

Uhlí je mokré, jak si to mám vysvětlit?

Hnědé uhlí obsahuje vázanou vodu. Při změnách tepolot se tato voda dokáže uvolnit. Např. část produkce bílinského nízkosirnatého uhlí prochází přes úpravnu praním, průměrná hodnota obsahu vody v takto upravovaném uhlí je 34% (obsah vody v původním stavu je 30%). Vlivem mokré úpravy uhlí je docíleno menšího obsahu popelu a tím i následně vyšší výhřevnosti upravených uhlí. Více se dozvíte zde. Černé uhlí obsahuje daleko méně vázané vody, ale obecně je zde vždy nějaká povrchová vlhkost, která může v uzavřeném pytli kondenzovat. V ani jednom případě však voda není závadou, ale přirozenou vlastností.

Je možné odebrat uhlí na zkoušku?

Výhřevnost paliva se nejlépe testuje na množstvím větším než pár kilogramů. Proto na zkoušku doporučujeme objednání jedné 800 kg palety. V případě, že opravdu chcete jen pár pytlů s uhlím, nabízí se možnost palivo pořídit přímo na prodejně uhlí v Ostravě – Mariánských horách, v Bylanech u Mostu (za lepší cenu) eventuálně na dalších místech, u našich obchodních partnerů, případně požádejte o dodávku Vaši servisní nebo montážní firmu.

Můžu získat lepší cenu na uhlí?

Čím víc uhlí Vám doručíme, tím lepší cenu můžete dostat. Můžete se také domluvit se sousedy a objednat jednorázově větší množství uhlí za výhodnější cenu.  Jinou  možností je pak osobní odběr v Mostě (hnědé uhlí) nebo v Ostravě, (černé i hnědé uhlí). Pro bližší informace volejte +420 777 96 96 86.

 Nabízíte spolupráci pro firmy?

 Ano, pro detailní informace nás přímo kontaktujte na telefonu +420 777 96 96 86, podrobnosti najdete i na stránce spolupráce pro firmy.

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86