Kotle na pevná paliva Dakon

Kotle na pevná paliva – Dakon.  Ten patří mezi přední a tradiční výrobce kotlů na pevná paliva, které se na Krnovsku vyrábí již více než 60 let. V současné době nabízí Dakon kromě ocelových a litinových kotlů na různé druhy paliva také nástěnné elektrokotle. Všechny výrobky této značky jsou vysoce účinné s dlouhou životností a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí.

Sídlo firmy a obchodní zastoupení pro Českou republiku se nachází v Praze ve Štěrboholích, zatímco výroba kotlů probíhá ve výrobních závodech v Krnově a v Albrechticích.

kotel na tuhá paliva DAKON

Kotel na tuhá paliva DAKON

Automatický kotel na tuhá paliva FB2 Automat je určen ke spalování hnědého uhlí, černého uhlí a pelet. Vhodný je pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody. Výměník, rošty, hořák i podavač jsou vyrobeny z kvalitní tlakově lité litiny, která zaručuje dlouhou životnost kotle a tím i minimální náklady na jeho dlouholetý provoz. Kotel je k dispozici v pravém i levém provedení. Kotel pracuje pouze v automatickém režimu podávání paliva do hořáku a to pomocí šnekového podavače z násypky. Těleso výměníku automatického kotle je vyrobeno ze speciální šedé litiny a slouží k účinnému předání tepla ze spalin do ohřívané vody. Opláštění vyplněné izolačním materiálem zabraňuje ztrátám sáláním a pohotovostním ztrátám.

Kotle na tuhá paliva značky Dakon jsou spolehlivým a úsporným zdrojem tepla, na který se díky dlouhé životnosti a vysoké kvalitě můžete vždy skutečně spolehnout.

Stránky firmy (https://www.dakon.cz/)

V nabídce dnes najdete jak ocelové kotle na pevná paliva, uhlí, dřevo, pelety, tak automatické kotle na uhlí a pelety nebo zplyňovací kotle na dřevo, dále pak také elektrokotle a plynové kotle.

Elektrokotle představují moderní a ekologický zdroj vytápění v luxusním nízkohlučném provedení. Díky snadné obsluze, hospodárnému provozu a vysoké spolehlivosti jsou ideálním řešením pro byty i rodinné domy. Elektrokotle jsou vhodné také jako záložní zdroj tepla s nejmenším výkonem už od 2 kW.

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86