PRODEJ PELET – DOPRAVA ZDARMA

PRODEJ PELET V ČESKÉ REPUBLICE

Prodej pelet nejen v České republice stále stoupá. Naši kompletní nabídku a ceny pelet najdete ZDE.
Prodej pelet nás? Ano, i k Vám doručujeme naše pelety a brikety. Topení peletami si získalo v posledních letech značnou oblibu. Mnoho domácností dnes využívá kotel na pelety. Domácnosti tak tedy provozují ekologické topení na pelety. Výroba pelet probíhá na celém našem území a pelety jsou dnes dobrým vývozním artiklem. Česká peleta tak dobývá svět. Výhřevnost pelet je srovnatelná s výhřevností uhlí. Spotřeba pelet je tak v kotli na pelety srovnatelná se spotřebou uhlí.

DŘEVĚNÉ PELETY

Známé a kvalitní pelety jsou především pelety Stora Enzo, pelety ze Ždírce na Doubravou nebo pelety Royal, pelety z Paskova. Mimo tyto výrobce pelet najdeme u nás i mnoho menších producentů, kteří produkují stejně kvalitní dřevní pelety. Povětšinou jsou soustředěni v asociaci Klastr česká peleta. Pelety Lysůvky, pelety Wadlera, pelety Kulda, pelety Biomac, Kohutovy pelety, CDP pelety, pelety Envitech – to je jen několik z mnoha firem, které se prezentují jako český výrobce pelet nebo prodejci pelet a briket, kteří nabízí vše pro pelety. Prodej dřevěných pelet do kotle se rozrůstá a tak najdeme dnes pelety na mnoha místech, například ve stavebninách (pelety DEK) nebo v mnoha obchodních řetězcích.

PRODEJ A VÝROBA PELET

Dřevěné pelety se vyrábějí lisováním pilin na tvarovacích lisech. Jde tedy o peletizaci. Ta probíhá v provozu, který se jmenuje peletárna. Pelety se vyrábějí v lisováním vstupního materiálu – pilin – které jsou pod vysokým tlakem proháněny přes kovové matrice různých průměrů. Při tom se zahřívají a celulóza, kterou dřevo obsahuje, se zahřívá a stává se lepkavou. Tím se piliny formují do požadovaného tvaru a slepí se bez použití dalších přísad.

NEJLEPŠÍ CENA PELET

Cena pelet je poměrně stálá, ale i tak lze nejlevnější pelety koupit na jaře, kdy bývají pelety v akci. Topné pelety jsou oblíbeným, zcela ekologickým palivem. Dřevěné pelety se vyrábějí lisováním dřevěných pilin a hoblin a jsou vlastně vedlejším produktem při zpracování dřeva. Vyznačují se velkou hustotou (slisováním) a nízkým obsahem vody. Používají se tedy právem, jako kvalitní ekologické palivo.

Prodej pelet - kvalitní pelety
Kvalitní světlé pelety.

PROČ TOPIT PELETAMI

Dřevěné pelety zdobí vysoká energetická účinnost. I ty opravdu levné pelety jsou jako obnovitelný zdroj energie šetrné k životnímu prostředí. Dřevěné pelety mají vysokou výhřevnost, která je srovnatelná s ostatními palivy, jako je třeba uhlí nebo dobře vysušené dřevo. Poměr ceny a nakoupené energie je velmi příznivý. I proto stále stoupá prodej pelet v ČR. Dřevní pelety na topení mají velmi nízký obsah popela, někde se uvádí, že je to okolo 0,3 až 0,8%. Pokud topíte peletami, je tu možnost automatizace procesu spalování pelet, – je zde možné automatické zapálení kotle. Lisované topné pelety umožňují čistou a snadnou manipulaci a v kotelně tak budete mít vždy pořádek. Dřevěné pelety mají nízký obsah vody a i levné pelety na topení Vám nabídnou komfort srovnatelný s ostatními druhy energie. Pokud topíte správně, je topení peletami nejen ekologické, ale také je zajímavá přijatelná cena pelet na jednotku vyrobeného tepla. V neposlední řadě, i cena za tunu pelet je v posledních letech je poměrně stabilní. Uvedené přednosti jsou důvodem, že za topivo budoucnosti jsou považovány právě dřevěné pelety. Pelety jsou ekologické a současně výhodné palivo s vysokou výhřevností a rovnoměrným hořením. Proto Vám můžeme s klidným svědomím doporučit dřevěné pelety. Cena pelet je na našem eshopu vždy uvedena a vybrat si můžete pelety volně ložené nebo dodáváme také pelety v cisterně nebo také pelety v Big bagu (velkoobjemový vak).

Doprava pelet cisternou.
Doprava pelet cisternou.

KVALITNÍ PELETY

U dřevěných pelet se často, v souvislosti s jejich kvalitou, hovoří také o třídách. Ty pak určují důležitý faktor, kterým je kvalita pelet. Dřevní pelety se podle parametrů dělí na několik tříd a to dle kvality použitého dřeva.
Pelety A1 – tedy pelety třídy A1 jsou pelety prvotřídní kvality a jsou používány především v kotlích a kamnech v domácnostech. Dřevní pelety A1 jsou vyrobeny pouze z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil bez příměsí kůry. Pelety A1 mohou obsahovat pouze 0,7 % popela.
Pelety A2 – tedy pelety třídy A2 se používají ve velkých kotlech. Při jejich spalování obvykle vzniká víc popela. Pelety A2 již často obsahují určitou část kůry. Dřevěné pelety A2 mohou obsahovat také znatelně vyšší procento popela a to maximálně do 1,2 %.
Pelety třídy B třída B – označuje dřevní pelety využití v oblasti průmyslu. U této třídy je pak dovolen už větší podíl popele, výroba probíhá z použitého dřeva a může obsahovat vyšší procento kůry.

PRODEJ PELET – CERTIFIKACE ENplus

Dřevěné pelety ENplus jsou ty, které splňují požadavky jednotné normy. Certifikace ENplus určuje základní parametry a kvalitu pelet. Kromě standardních parametrů, jako je výhřevnost pelet nebo vlhkost, zde najdeme i nové standardy jako objemová hmotnost pelet a velikost pelet. Dalším novým kritériem je teplota tání popela. Při nevhodné teplotě by popel mohl vytvářet strusku a tak na hořáku vytvářet sklovinu.
Výrobci pelet ENplus jsou během roku pravidelně kontrolováni. Sleduje se, zda dodržují normativně stanovené parametry. Ve výrobě pelet se průběžně – v předem daných časových intervalech – odebírají zkušební vzorky. Ty se také hned zkouší z hlediska kvality. Dále se archivují se pro následnou kontrolu. Jednou za rok je peletárna kontrolována auditem. Ten sleduje procesy výroby a systém dodržování kvality.

Kompletní nabídku našich pelet najdete ZDE.

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86