Úspora paliva a ekologie

Úspora paliva

Úspora paliva je úkol dneška. Pokud uslyšíte, že nové moderní automatické kotle jsou úspornější, než jejich předchůdci, asi se příliš divit nebudete. Tak jako i v ostatních oborech lidské činnosti, i v oboru konstrukce kotlů a spalování pevných paliv jsme jako lidstvo udělali pěkný krok kupředu.

Přechod na nový moderní typ kotle úsporu až 30% paliva.

Méně spáleného paliva je na jedné straně významná úspora pro váš rodinný rozpočet. Na straně druhé také představuje nezanedbatelný příspěvek pro ekologii naší planety, vašeho kraje, města.

Úspora paliva nejen v domácnosti je tedy logická. Proces spalování je dnes mnohem dokonalejší než kdy dříve. Je pod kontrolou a je ovládán a řízen mikroprocesorem či počítačem s připojeným programátorem. Často nechybí ani ekvitermní regulace, která byla dříve výsadou jen těch nejšpičkovějších a nejdražších kotlů na plyn. Ostatně komfort topení na pevná paliva je dnes s ostatními druhy vytápění srovnatelný. Cena uhlí je ovšem nesrovnatelně nižší.

Uhlí je domácí surovinou. Proto nejste odkázáni ani na to, kdy vám někdo, někde zavře kohoutek. Současně, díky využití nejrůznějších dotačních programů, nemusí být ani přechod na nový moderní automatický kotel tak nákladnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ekologie

Až 40x menší produkce polétavého prachu. Úspora paliva je jistě zajímavá. Ale podstatnějším příspěvkem k ekologii je však něco jiného. Nové systémy spalování vyprodukují až 40x méně polétavého prachu, než jejich archaičtí předchůdci. V mnoha zasažených lokalitách to může být už opravdu viditelný přínos k zlepšení ekologie.  Zlepší se tak nejen ovzduší vašeho města, kraje, Země… Úspora paliva je při použití baleného paliva a moderního automatického kotle tedy nejen rozumná, ale také ekologická.

40 x méně polétavého prachu je jistě důvod, proč uvažovat nad moderním a ekologickým způsobem vytápění.

Úspora paliva, to jsou kvalitní balená paliva Ridepal.

ridepal-pytlovane-uhli

foto

Potřebujete poradit? +420 777 96 96 86