Zobrazen jediný výsledek

Řazení:

blocks
rows

Hnědé uhlí

Vaše filtry:

Zobrazit filtry
 
Hnědé uhlí

Hnědé uhlí

Hnědé uhlí

Pytlované hnědé uhlí v naší nabídce je pouze z domácí produkce. Lidově zvané uhlí “bílina” nebo také “ledvické uhlí” je od producenta Severočeské doly. Druhým baleným typem z domácí produkce je uhlí společnosti SEVEN, tedy Severní energetická, lidově známé jako “mostecké uhlí”.

Balené uhlí představuje kvalitu. Ta u pytlovaného uhlí spočívá především v jistotě výběru kvalitního druhu, kde pochopitelně dáváme přednost bílinskému hnědému uhlí ze Severočeských dolů (hnědé uhlí ořech 2, ořech 1, kostka z dolu Bílina, úpravna Ledvice) a komfortu obsluhy. Mnoho uživatelů ale oceňuje také uhlí mostecké. Je malinko výhřevnější, ale při spalování vyžaduje jistou uživatelskou zkušenost. S pytlovaným uhlím navíc vždy dostanete vždy to správné množství, které si zaplatíte. Vzhledem k tomu, že uhlí u nás často dále třídíme, zbavujeme prachu, jsou jeho vlastnosti lepší než u stejného, volně loženého uhlí a i výhřevnost je vyšší. V nabídce jsou také hnědouhelné brikety. Jako ekonomickou variantu zde najdete i mostecké uhlí z produkce společnosti Severní energetická (Seven) a úpravny uhlí Komořany.

Hnědé uhlí je starší a kvalitnější než Lignit, pochází převážně z období jury a křídy. U nás se dnes používá především v tepelných elektrárnách pro výrobu elektrické energie, pouze minimum (asi 4%) se využívají v domácnostech. Povrch je hnědý až černohnědý. V současnosti se u nás setkáváme v domácnostech především s uhlím ze Severočeských dolů (důl Bílina, úpravna Ledvice) a s uhlím ze Severní energetické (úpravna Komořany).

Z nabídky způsobů dopravy si můžete vybrat auto s čelem nebo auto s ještěrkou. Podrobnosti o dopravě se pak dozvíte ZDE.

O způsobech a možnostech platby pak informace najdete ZDE.