Zobrazen jediný výsledek

Řazení:

blocks
rows

Černé uhlí

Vaše filtry:

Zobrazit filtry
 
Černé uhlí

Černé uhlí

Pytlované černé uhlí vyniká větší výhřevností, komfortem obsluhy a navíc vždy dostanete vždy to správné množství, které si zaplatíte. Vzhledem k tomu, že uhlí u nás dále třídíme, což znamená především zbavujeme prachu, jsou jeho vlastnosti lepší než u stejného, volně loženého uhlí a i výhřevnost je vyšší. Uhlí pro balení vybíráme z toho nejlepšího dostupného uhlí.

V Ostravské části skončila těžba v devadesátých letech minulého století (1994). Těžily se zde především kvalitní typy černého uhlí.

Černé uhlí je velmi kvalitní uhlí, kde prouhelnění dosáhlo vyššího stupně než u uhlí hnědého. Tvořilo se zejména v období karbonu a permu. Je černé barvy, mnohdy se v jeho struktuře setkávají matné i lesklé vrstvy. V současné době se u nás černé uhlí těží už jen v OKD (Ostravsko-karvinské doly) a to už jen na Karvinsku a těžba končí na Frýdecko-Místecku. V Ostravské části skončila těžba v devadesátých letech minulého století (1994). Dnes toto uhlí však už nemíří do domácností, ale pouze do koksoven a průmyslu.