blocks
rows

Zahrada

Vaše filtry:

Zobrazit filtry

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.

 
Zahrada

Zahrada

Zahrada – substráty, mulčovací kůra a písek

Záhonová zemina  je vyrobena mícháním a tříděním rašelin, kompostu a vápenatých hnojiv. Je to univerzální pěstební zemina s příznivě upraveným obsahem organických látek, s vhodnou půdní kyselostí, obsahující potřebné množství základních i stopových živin.

Trávníkový  substrát – trávníková zemina –  je speciálně upravená a vytříděná zemina pro zkvalitnění půdy před výsevem trávníků. Trávníkovou zeminu lze použít také pro zlepšení stavu již založených trávníků. Ttrávníkový substrát je vhodný především k výsevům nových a opravám stávajících trávníkových ploch. Substrát je vyroben z kvalitní ornice a prosetého jemně tříděného křemičitého písku.

Kamenivo, zahrada, substráty

Kámen je  jedním z přírodních materiálů se kterým můžeme upravovat naši zahradu. Je vhodný zejména na dlažbu, obruby nebo také pro zpevnění terenních nerovností. Můžeme z něj vybudovat skály, skalky nebo suché zídky. Uplatní se i jako jedinečné soliterní kameny podtrhující individualitu každé zahrady. Používáme frakce od milimetrových velikostí až po několikatunové balvany. Kameny je však vždy třeba použít s rozvahou tak, aby vše bylo přirozené. Výsledný dojem by pak měl dopovídat tomu, co lze najít v přírodě. Pozor na kýčovité a nevkusné uspořádání, které často doplňují nejrůznější figurky třeba v kombinaci s antickými sochami. Vždy je třeba pracovat s celkovou kompozicí zahrady a jejím následným osázením zelení, která je nejdříve maličká, ale za pár let vám vyroste.