Popis
Palivové dřevo bukové | 1 prms
Palivové dřevo bukové 1 prms (jeden prostorový metr sypaný) dodáváme v Big Bagu, nařezáno na délku 35 cm. Je ideální na uzení, do krbů, kotlů i kamen. Sypané dřevo je dobrou variantou pro ty, kteří mají více času a také mají u domu prostor pro vykládku dřeva. Dopravce dřevo složí a vy si ho postupně uložíte na požadované místo, které máte pro dřevo připraveno.
Ilustrační foto.
Zdarma doručíme až k vám před dům či na zahradu.
Dodáváme ve velkoobjemovém vaku (Big Bag).
Palivové dřevo bukové vzniká často jako odpad ve dřevozpracujících provozech a je cenově dostupným palivem.
Palivové dřevo vzniká nejčastěji při zkracování materiálu a odstraňování pohledových vad dřeva při výrobě parket a nábytku.
Bukové dřevo
Buk lesní je opadavý statný listnatý strom se štíhlým kmenem. Jeho koruna je pravidelná, vejčitá. Může dorůstat výšky přes 45 metrů. Buk najdeme ve většině Evropy. Vyskytuje se v oblastech od jižní Itálie po Švédsko a od Portugalska po Turecko. Bukové dřevo se používá v nábytkářství (využívá se jeho dobré ohebnosti po ohřátí párou), truhlářství, na výrobu parket, železničních pražců či kuchyňského nářadí. Je velmi výhřevné.
Bukové dřevo je tvrdé, málo pružné, poměrně pevné. Buk patří z listnatých stromů k nejznámějším. Jeho dřevo má světle hnědou až narůžovělou barvu. Pařením dřevo získá tmavší, charakteristickou barvu. Je stejnorodé a husté.
Bukové dřevo proslavila mimo jiné firma Thonet známými „thonetkami“, židlemi z ohýbaného dřeva, které se stále vyrábějí. Používá se v nábytkářství, na ohýbaný nábytek i na krájení dýh, převážně pro „levné“ použití, např. na překližky. Velmi dobře se obrábí, moří a lepí. Je u nás velmi oblíbeno pro dobrou výhřevnost a používá se také na uzení.
Základní druhy dřeva
Dřevo jehličnatých dřevin – např. modřín, douglaska, jalovec, tis, smrk, jedle, borovice.
Dřevo listnatých dřevin s kruhovitě pórovitou stavbou – např. jilm, pajasan, morušovník, kaštanovník, dub, jasan, akát.
Dřevo s polokruhovitě pórovitou stavbou – např. ořešák, třešeň, švestka.
Dřevo s roztroušeně pórovitou stavbou dřeva – např. buk, platan, habr, olše, lípa, javor, bříza, topol, vrba, hrušeň.
Recenze
Zatím zde nejsou žádné recenze.