Dřevo pelety brikety | doprava zdarma

Showing 1–18 of 22 results

Řazení:

blocks
rows

Vaše filtry:

Zobrazit filtry
Dřevo pelety brikety | doprava zdarma

Dřevo pelety brikety | doprava zdarma

Dřevo, pelety brikety. Některé z nich dopravujeme pouze autem s ještěrkou.

DOPRAVA

Doprava autem s ještěrkou.

Doprava od tří palet bez manipulačního poplatku. Objednávka jedné až dvou palet s manipulačním poplatkem (jedna paleta + 242,- Kč, dvě palety: každá 121,- Kč).

Doprava probíhá operativně a nelze zde předem stanovit nebo požadovat přesný termín dodání.

Doručení probíhá autem, které je vybaveno vlastním vysokozdvižným vozíkem. Auto zůstane stát tam, kde to podmínky dovolí, zbytek cesty – až k vám na zahradu, případně až za garáž – zboží odváží ještěrka (orientačně: kam dojede terénní auto, tam dojede i ještěrka). Pomalejší doručení, ale o to komfortnější. Probíhá pomocí terénního manipulátoru Moffett (ještěrka).

Doručováno je obvykle do deseti až 15-ti pracovních dnů.  V měsících červenec – srpen – září – říjen, se mohou dodací termíny prodloužit až na 15 – 20 pracovních dní. 

Dřevěné brikety

se vyrábějí ze slisovaných dřevních zbytků ve tvaru válců či kvádrů dlouhých až 30 cm. Jsou vysoce univerzálním palivem. Můžete s nimi topit ve všech typech kotlů na dřevo, uhlí nebo v krbových kamnech. Největší účinnosti dosahují v kotlích na dřevoplyn. Mají podobné vlastnosti jako pelety (zejména nízký obsah vody a popelovin).

Brikety

z odlišných zdrojů biomasy se používají pro různé způsoby vytápění:
– lehčí nebo perforované brikety usnadňují rychlé vytopení menších prostor
– těžší a plné brikety vedou ke stabilnímu a pomalému žáru, který může trvat až 6 hodin

Parametry pelet

se dělí na několik tříd dle kvality použitého dřeva

Třída A1 je prvotřídní kvalita používaná v kotlích a kamnech v domácnostech. Pelety jsou vyrobeny pouze z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil bez příměsí kůry a mohou obsahovat pouze 0,7 % popela.
Třída A2 se používá ve větších kotlích a při jejím spalování vzniká víc popela. V těchto peletách již může být určitá část kůry, lesních těžebních zbytků, a tedy i vyšší procento popele, max. do 1,5 %.
Třída B označuje dřevěné pelety pro průmyslové využití. Zde je již dovolen větší podíl popele, výroba z použitého dřeva a vyšší procento kůry.

Doprava autem s čelem

Palivové dřevo

Palivové dřevo bukové, smrkové nebo listnatá směs  1 prms (jeden prostorový metr sypaný) dodáváme v Big Bagu, nařezáno na délku 35 cm. Je ideální na uzení, do krbů, kotlů i kamen. Sypané dřevo je dobrou variantou pro ty, kteří mají více času a také mají u domu prostor pro vykládku dřeva. Dopravce dřevo složí a vy si ho postupně uložíte na požadované místo, které máte pro dřevo připraveno. Palivové dřevo dopravuje auto s čelem.