ekoautomatik_ridepal

Ridepal ekoautomatik

Posted on Posted in Balená paliva Ridepal, Balené černé uhlí, Balené uhlí, Kotle na tuhá paliva, Pytlované uhlí

Kompozitní Ridepal ekoautomatik

Výroba byla ukončena, v současné době pouze doprodej skladových zásob

Ridepal ekoautomatik je palivo s garantovanou vysokou výhřevností. Své místo najde všude tam, kde potřebujeme palivo vysokou výhřevnost černého uhlí a současně spolehlivost, garantovaný výkon a snadnou obsluhu.

Ridepal ekoautomatik spolehlivě nahradí černé hrášky a v mnoha ohledech je dokonce daleko předčí.

Ridepal ekoautomatik je kompozitní palivo nové generace, které se nejen ekologicky vyrábí  v nové moderní továrně, která vznikla díky štědré podpoře z dotací evropských fondů, ale současně je ekologické i jeho používání, kdy při jeho spalování významně klesají škodlivé emise.

Technologie výroby paliva Ridepal ekoautomatik zaručuje také stálé parametry, což pro uživatele přináší především tu výhodu, že nelaboruje nad každou novou dodávkou černého hrášku a pracně hledá způsob, jak pro daný typ uhlí nastavit svůj kotel, ale přesně ví, jaká vyzkoušená nastavení pro toto palivo zvolit.

Mimo to, že Ridepal ekoautomatik je o palivem, které je baleno v ekologických papírových pytlích, je vždy ideálně suché, je to také palivo s garantovanou výhřevností. Pokud je výhřevnost garantována, pak se můžete spolehnout na to, že garantované parametry jsou minimem. Pokud je tedy garantována u Ridepalu ekoautomatik výhřevnost minimálně 27 Mj/kg, pak se můžete spolehnout, že v praxi je opravdu ještě vyšší.

Obecně nastavujeme parametry kotle se šnekovým podavačem takto:

KOTEL SE ŠNEKOVÝM PODAVAČEM

Čas podávání Čas přestávky Ventilátor Prodleva Problémy
6 sekund (20 s) 15 sekund (45 s) 10 – 30% 15 minut
+ 5% nedohoří
+ 2 sekundy nedohoří
– 5% malý plamen
+ 1 sekunda malý výkon
– 1 sekunda  + 5% malý výkon

 

ekoautomatik_ridepal

 

V závorkách jsou uvedeny alternativní časy. Pokud nedosahujete požadovaného výkonu, prodlužujte čas podávání paliva postupně vždy o 1 vteřinu. Výkon ventilátoru nastavte mezi 50 až 70 %. Sledujte, jak probíhá hoření. Hoření má probíhat na „kopečku“ paliva a ne v retortě. Příliš mnoho vzduchu způsobuje rychlé hoření, projevuje se nízkými plameny a malým množstvím paliva na retortě. Naopak příliš málo vzduchu způsobuje to, že palivo nestačí dohořet a objevují se nedopalky.

 

 

Důležité je správné nastavení podávání paliva tak, aby se tvořil charakteristický kopeček, který umožní bezpečný přepad popela z retorty a současně zabraňuje nadměrnému přístupu vzduchu – a zároveň umožňuje dosažení požadované teploty hoření.

Pro kotle s pístovým podavačem pak zvolíme nastavení:

KOTEL S PÍSTOVÝM PODAVAČEM

Čas mezi cykly Ventilátor Prodleva Problémy
150 sekund 10 – 30% 20 minut
+ 5% nedohořívá
+ 10 sekund nedopaluje se
+ 5% malý výkon
– 10 sekund malý výkon
– 10 sekund – 5% spéká se

 

V případě kotlů s pístovým podavačem probíhá regulace vlastně jen časem mezi podáními a výkonem ventilátoru. Je třeba odpovídajícím způsobem zkrátit čas mezi podáváním a současně snížit sílu ventilátoru. Pokud nejste schopni dosáhnout odpovídajícího stupně regulace přístupu vzduchu na ovladači kotle, lze si vypomoci částečným mechanickým omezením přístupu vzduchu k ventilátoru.

Dále je třeba pozorovat proces spalování a v případě potřeby znovu korigovat čas mezi jednotlivými podávacími cykly, kdy hoření by mělo končit asi v 1/5 od konce retorty.


ridepal ekoautomatik


Spékavost

Při provozu v některých typech retortových kotlů dochází občas k efektu, který připomíná spékavost u klasického uhlí. Nejde tu o klasickou spékavost, ale o to, že při nevhodně nastaveném způsobu hoření dochází k tavení popela. Tomu jde předejít především snížením přívodu vzduchu. Po dosažení potřebné provozní teploty se snažte snížit sílu ventilátoru až na 30%. Hoření by mělo probíhat v malém „kopečku“ uprostřed retorty tak, aby plameny netavily ty části, které ještě nedohořely. Sledujte, jak probíhá hoření, to má probíhat na „kopečku“ paliva a ne v retortě.


DŮLEŽITÉ JE SPRÁVNÉ NASTAVENÍ PODÁVÁNÍ PALIVA TAK, ABY SE TVOŘIL CHARAKTERISTICKÝ KOPEČEK, KTERÝ UMOŽNÍ BEZPEČNÝ PŘEPAD POPELA Z RETORTY A SOUČASNĚ ZABRAŇUJE NADMĚRNÉMU PŘÍSTUPU VZDUCHU – A ZÁROVEŇ UMOŽŇUJE DOSAŽENÍ POŽADOVANÉ TEPLOTY HOŘENÍ.

Ridepal ekoautomatik zakoupíte také v našem eshopu zde.
Pro klienty ze Slovenska je rovněž připraven v našem Slovenském eshopu zde.

Jaká je vaše zkušenost s Ridepalem ekoautomatik?

Podělte se nejen s námi v diskuzi níže.

 

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page

2 thoughts on “Ridepal ekoautomatik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Časový limit vypršel. Vložte znova hodnotu (znovu načíst).