Pytlované uhlí dorazilo i do UNIHOBBY.

Pytlované uhlí v UNI HOBBY

Posted on Posted in Balená paliva Ridepal, Balené uhlí, Prodej uhlí, Pytlované uhlí

Pytlované uhlí najdete i v marketech UNI HOBBY

Pytlované uhlí je v UNI HOBBY. Ano, je to tak, balené uhlí si nachází cestu i do našich supermarketů. Dnes je běžně k dostání například i v mnoha prodejních sítích a pochopitelně i v síti marketů UNI HOBBY.

Pytlované uhlí v UNI HOBBY

Seznam všech prodejen

Balené uhlí stále novinkou

„Pro nás všechy je uhlí balené v igelitu stále nová věc, se kterou nemáme dostatek zkušeností…“ dověděli jsme se od prodávající v jednom z marketů UNI HOBBY.

Pytlované uhlí v UNI HOBBY

V marketech UNI HOBBY po celé republice najdete klasický sortiment baleného uhlí. Jde o pytlované uhlí pro klasická kamna a pro automatické kotle s podavači. Nejoblíbenějším uhlím pro automatické kotle je bezpochyby hnědý ořech 2 z produkce Severočeských dolů, tříděný Ridepal automatik. Svou oblibu si také získává vysoce výhřevný černý hrášek Ridepal power automatik, který je vyráběn přímo „na míru“ pro podmínky našich kotlů. Nejoblíbenějším uhlím pro klasická kamna je pak pytlované černé uhlí Ridepal extra power ve velikosti ořech, který najde své uplatnění jak na chatách či chlupách, tak i v některých domácnostech.

Pytlované uhlí v UNI HOBBY, tedy balené uhlí nevyžaduje žádné speciální podmínky při skladování a vydží Vám téměř neomezenou dobu. Jediné, co vyžaduje, aby balené uhlí bylo skladováno s rozumem, je použitý plastový obal. Proto nemůžeme doporučit dlouhé venkovní skladování na přímém slunci a mrazu – pokud je už venkovní skladování nutné, doporučujeme skladování pod přístřeškem a zakrytí palet vhodnou plachtou. Nicméně ani výrobce plachty, pokud je z umělých materiálů, vám nedoporučí tyto materiály vystavovat mrazu.

Pytlované uhlí v UNI HOBBY.
Pytlované uhlí je dnes i v síti UNI HOBBY.

Zopakujme si tedy některá základní pravidla skladování baleného uhlí:

  • Palety zásadně neskladujme na přímém slunci, vzhledem k tomu, že hnědé uhlí obsahuje až do 35% vázané vody, která je jeho přirozenou součástí. Uhlí je baleno „absolutně suché“, ale v plastových obalech se díky vysokým teplotám zčásti vázaná voda uvolní a vysráží na vnitřní části obalu.Toto však není nikterak na závadu, neboť uhlí pro správné hoření tento obsah vody nutně potřebuje a jedině plastový obal zajišťuje ideální mikroklima. Čím sušší uhlí, tím lépe zde rozhodně neplatí. Pokud najdeme vodu pod strečovým obalem, nejde o zabalené mokré uhlí, ale o vysráženou vzdušnou vlhkost. Na chladnějším obalu (igelitu) vzduch kondenzuje tak, jako na skle či karoserii vašeho automobilu za vlahé letní noci.
  • Voda v obalu – neznamená, že se zabalilo mokré uhlí, ale že teplota byla taková, že se část vody, která je v každém uhlí jako přírodním produktu přítomna, odpařila. Díky igelitu však nedošlo k jejímu úniku a degradaci uhlí (jako u prodyšného materálu nebo volně loženého uhlí), ale část vlhkosti se vrátí do uhlí nazpět, část udržuje ideální mikroklima, kde k dalšímu vypařování již nedochází. Při spalování např. hnědého uhlí se vypařováním vody v průběhu spalovacího procesu výhřevnost paliva mírně zvyšuje, zatímco vysušené uhlí má vyšší obsah popela a klesá tak jeho výhřevnost.

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page