Ridepal power automatik

ridepal power automatik

 

Ridepal power automatik

balené černé uhlí pro automatické kotle

Ridepal power automatik je velmi kvalitní černé uhlí velikosti hrášek. Je  pečlivě vybíráno z vysoce výhřevného černého uhlí, které se vyznačuje několikanásobným tříděním a je tak velmi vhodné především pro automatické kotle s podavači.

Pro jeho vlastnosti, výhřevnost, zrnitost a nízký obsah síry jej často označujeme jako ekohrášek.

Vyniká velmi dobrým spalováním. Zanechává minimální množství odpadního popela.

Pochopitelně jej můžeme použít také pro klasické topení v kotlech, které jsou přizpůsobeny pro využití této frakce.

POUŽITÍ

automatické kotle s podavači
sporáky, klasická kamna
pro kováře

VLASTNOSTI

spalné teplo: 25 – 29 MJ/kg
výhřevnost: 25 – 28 MJ/kg
obsah síry max. 0,7%
obsah vody max. 8%
tolerance hmotnosti: ± 5%

PRODUKTOVÝ LIST

Ridepal power automatik (PDF)

KOUPIT

Přejít do obchodu


 černé uhlí

Co je černé uhlí?

Černé uhlí je velmi kvalitní uhlí, kde prouhelnění dosáhlo vyššího stupně než u uhlí hnědého. Tvořilo se zejména v období karbonu a permu. Je černé barvy, mnohdy se v jeho struktuře setkávají matné i lesklé vrstvy. V současné době se u nás černé uhlí těží už jen v OKD (Ostravsko-karvinské doly) a to už jen na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. V Ostravské části skončila těžba v devadesátých letech minulého století (1994). Dnes toto uhlí však už nemíří do domácností, ale pouze do koksoven a průmyslu.

 

 

antracit Co je antracit?

Antracit pochází geologicky původem z karbonu, je to druh kvalitního černého uhlí, který se vyznačuje vyšším stupněm prouhelnění a tedy vyšším obsahem uhlíku (90 – 96%) a vysokou výhřevností (podobně jako koks). Používá se v chemickém průmyslu, jako kovářské uhlí, v metalurgii, také pro výrobu elektrod. Na pohled bývá černé a poměrně velmi lesklé. V minulosti byla naleziště v Čechách (pánve u Brandova v Krušných horách, u Českých Budějovic a Vlašimi) a také v Polsku, v okolí města Wałbrzych a Nová Ruda, ta však dnes už nejsou v provozu a dostupný je pouze dovoz z okolí ukrajinského Donbasu.

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page