Ridepal optimal power

Ridepal optimal power

Ridepal optimal power

Ridepal optimal power je to nejlepší z hnědého uhlí ve velikosti ořechu 1. Je tak vhodné především pro klasické kotle a kamna. Vyniká velmi dobrým spalováním a zanechává minimální množství odpadního popela. Ridepal optimal power pochází z bílinského uhlí (ledvického uhlí).

Pochopitelně jej můžeme použít ve všech kotlech, které jsou přizpůsobeny pro využití této zrnitosti.

POUŽITÍ

kuchyňské sporáky
klasická kamna

VLASTNOSTI

spalné teplo: 17 – 20 MJ/kg
výhřevnost: 17 – 19 MJ/kg
obsah síry: 0,7 – 1,1%
obsah vody: 25 – 30%
tolerance hmotnosti: ± 5%

PRODUKTOVÝ LIST

Ridepal optimal power (PDF)

KOUPIT

Přejít do obchodu


ridepal optimal power

 Věděli jste?

Použití uhlí je velmi široké. Uhlí je velmi důležitou energetickou surovinou. Možná málo kdo z nás si dnes uvědomí, že za takzvaně čistou elektrickou energií stojí velmi často právě uhlí, které se na elektřinu přeměňuje v telených elektrárnách. Podle některých zdrojů se na primárních energetických zdrojích světa podílí ropa asi 36 %, uhlí pak 27 %, zemní plyn 23 %, vodní elektrárny 6 % a jaderná energie 6 %.

Jak se vyrábí z uhlí elektřina?

K přeměnám uhlí v elektrickou energii dochází v tepelné elektrárně spalováním, které je v podstatě reakcí uhlíku z uhlí s kyslíkem ze vzduchu. Následně uvolněné teplo ohřívá vodu, která se mění v páru a následně roztáčí turbínu, která pohání generátor na výrobu elektřiny.

Jak uhlí svítilo?

V minulosti byl produktem, který vznikal při zpracování hnědého uhlí zplyňováním také svítiplyn a další plyny. Svítiplyn se používal pro plynové veřejné osvětlení, vytápění a v neposlední řadě také v domácnostech. Veřejné osvětlení využívalo svítiplyn od roku 1807. Vzhledem k náročným rozvodům plynového potrubí a nebezpečí výbuchu bylo nahrazeno osvětlením elektrickým. Zplynováním vznikají dnes i další plyny, které najdou své místo v chemickém průmyslu pro další výrobu.

Co to je lignit?

Nejmladším uhlím je LIGNIT, jde o nejméně prouhelněné (tedy nejméně kvalitní uhlí) třetihorního původu. Může obsahovat zachovalé kameny a různé úlomky dřev. Jeho výhřevnost je poměrně nízká.

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page