Ridepal extra power

ridepal extra power

Ridepal extra power

Ridepal extra power – Prémiová balená paliva pro klasické kotle

Ridepal extra power je kvalitní, vysoce výhřevné, nízkosirné černé uhlí, velikosti ořech. Je pečlivě vybíráno z těch nejlepších zdrojů. Je velmi vhodné především pro klasické kotle a kamna, kde požadujeme vysokou výhřevnost. Uživatelé oceňují rozumný poměr cena/výkon a vyhoví 99% procentům uživatelů. Pro ty nejnáročnější je pak připravena i verze Premium.

Vyniká velmi dobrým spalováním, při kterém zanechává minimální množství odpadního popela. Nízký obsah síry je také zárukou malého množství sazí, které by se následně mohly usazovat ve vašich kotlech a komínech.

Pochopitelně lze použít všude tam, kde jsou topeniště přizpůsobena pro využití této frakce.

POUŽITÍ

tradiční kotle a kamna
kuchyňské sporáky
klasická kamna

VLASTNOSTI

spalné teplo: 28 – 33 MJ/kg
výhřevnost: 26 – 30 MJ/kg
obsah síry max. 0,7%
obsah vody: 5 – 15%
tolerance hmotnosti: ± 5%

PRODUKTOVÝ LIST

Ridepal extra power (PDF)

KOUPIT

Přejít do obchodu


ridepal extra power černé uhlí
Ridepal extra power – černé uhlí, ořech 1 pro klasická kamna.

Jak se černé uhlí těží?

Hlubinná těžba je poměrně náročný a tedy i drahý proces. Uhlí se těží pomocí systému šachet a štol, dnes s poměrně s vysokým procentem mechanizovaných postupů a za použití moderních technologií. Pokud hovoříme o hlubinné těžbě černého uhlí u nás, sloje dosahují mocnosti (tloušťky) od 0,3 – 6,5 metrů. Tyto sloje se nacházejí v hloubkách od mnoha desítek až stovek metrů pod zemí (okolo až 1 200 metrů). Ani tato činnost se však neobejde bez vlivu na životní prostředí, i zde můžeme zaznamenat vlivy důlní činnosti na povrchu. I zde je to otázka odpovědného přístupu těžařů, k následkům jejich činnosti na povrchu. V současné době se u nás černé uhlí těží už jen v OKD (Ostravsko-karvinské doly) a to už jen na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. V Ostravské části skončila těžba v devadesátých letech minulého století (1994). Dnes toto uhlí nemíří do domácností, ale pouze do koksoven a průmyslu.

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page

One thought on “Ridepal extra power

Comments are closed.