patlovane uhli Koronka

Proč balené uhlí?

Posted on Posted in Balená paliva Ridepal, Balené černé uhlí, Balené hnědé uhlí, Balené uhlí, Benekov, Dakon, Kotle na tuhá paliva, Prodej uhlí, Pytlované uhlí, Viadrus

Proč balené uhlí?

Plyn, elektřina, uhlí přivezené náklaďákem: to jsou tradiční možnosti vytápění, které znám. V poslední době se však stále více objevuje balené uhlí. Proč?

Markéta Piechniková, Karviná

 

Balené uhli Ridepal a ceny energií

Dnešní vysoké ceny moderních „čistých energií“ jako elektřina a plyn nás nutí opět se zamyslet nad využitím tradičních a osvědčených pevných paliv.

Renezance uhlí

Je evidentní, že právě vytápění uhlím, klasickou přírodní surovinou, u které nejsme závislí jen na dovozu či momentálních ekonomických výkyvech světového nebo domácího hospodářství, je opravdu z ekonomického pohledu tou nejlepší volbou.

Ekologie

Zapomenuta ale nebyla ani ekologie, protože balená paliva jsou vybírána z těch nejkvalitnějších druhů a jsou určena především pro spalování v moderních automatických kotlích. Tyto kotle jsou vybaveny technologiemi, které umožní nejefektivnější a ekologické spalování paliv. Topení navíc už není tou špinavou dřinou jako dříve. Lopatku na přikládání nahradily automatizované systémy dopravy paliva, ideální proces spalování dnes hlídá a ovládá elektronika.

Cena uhlí

A tak uhlí, jako palivo jehož cena je na trhu relativně velmi stálá, si dnes zažívá svou renezanci. Nové moderní technologie ale vyžadují i nové pohledy na dopravu a manipulaci s palivem. Definitivně pryč jsou sice časy uhlířských puten, ale ani současný systém manipulace a skladování volně loženého paliva už nesplňuje nároky a představy dnešní moderní doby. Volně ložené palivo je vystaveno negativním vlivům počasí, jeho kvalita může být ovlivňována vynaloženou (nebo nedostatečnou) péčí během celého logistického procesu, stejně jako během následného skladování.

Balené uhlí a ekonomika nákupu

V neposlední řadě, také nákup malého nebo menšího množství uhlí v uhelných skladech je záležitostí poměrně neekonomickou a tak jsme nuceni kupovat vždy více, do zásoby. Balené uhlí však nakupujeme v množství podle potřeby.

A právě proto dnes přinášíme na trh balená paliva.

Mgr. Martin Sohr, Ridepal

Balené uhlí Ridepal
Balené černé a hnědé uhlí Ridepal pro automatické i tradiční kotle.
Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page