Viadrus Hercules U32

Kotel Viadrus Hercules U32

Kotel Viadrus Hercules U32 je zplyňovací kotel z kvalitní litiny. Umí ekologicky spalovat dřevo i uhlí. To je kombinace, na kterou vsadil bohumínský výrobce kotlů a radiátorů VIADRUS. Novinku, která splňuje 5. emisní třídu, uvádí na trh po dvouletém vývoji.

Díky důmyslné konstrukci spalovací komory může kotel Hercules U32 spalovat nejen dřevo, ale i černé a hnědé uhlí. „U32 je zřejmě jediný litinový kotel na trhu, který splňuje takto přísné limity emisních tříd. A to  bez řídící jednotky a spalinového ventilátoru. Jeho provoz je tak nezávislý na elektrické energii,“ uvedl Aleš Buřič, vedoucí provozu slévárny kotlů společnosti VIADRUS.

Ruční přikládání a na dotace

Viadrus hercules U32
Zplyňovací litinový kotel Hercules U32 na tuhá paliva s ručním přikládáním, určený k ekologickému spalování kusového dřeva (typ Hercules U32 D), černého uhlí (typ Hercules U32) a hnědého uhlí (typ Hercules U32 B). Výkon: 18 ~ 20 kW Palivo: dřevo (U32 D), hnědé uhlí (U32 B), černé uhlí (U32) Přednosti: Rozpis paliva – specifikace typu kotle dle paliva: typ Hercules U32 – černé uhlí (Kotlíkové dotace SVT 20367) typ Hercules U32 D – dřevo typ Hercules U32 B – hnědé uhlí

Novinka značky VIADRUS najde uplatnění jak v novostavbách, tak i při rekonstrukci starších rodinných domů. Hercules U32 je možné provozovat i bez oběhového čerpadla v teplovodních systémech s přirozenou cirkulací topného média. „Nový Hercules má nízké nároky na komínový tah, což řadě zákazníků ušetří náklady na úpravy komínových cest. Snažili jsme se vyvinout úsporný, ekologický a pro českého zákazníka cenově dostupný kotel“, dodal Aleš Buřič.

Sedm statečných

Kotlové těleso má výkon 18 ~ 20 kW. Je složeno ze sedmi článků, přičemž poslední dva tvoří šachtu vysokoteplotní spalovací komory. Využitím principu zplyňování paliva, dosahuje kotel účinnosti až 88,5 %. Celý proces probíhá díky optimálnímu promíchání předehřátého vzduchu s plamenem. Dostatečný přívod předehřátého vzduchu zajišťuje speciální tryska, která je součástí spalovací komory. Ta přivádí předehřátý vzduch do keramikou obložené části spalovací komory. Tam dochází k hoření plynů, které se uvolňují z paliva v násypné šachtě.

Trefa do černého

S kotlem Viadrus Hercules U32 se firma trefila do černého. To potvrdil i zájem o tento výrobek na ostravské výstavě Infotherma 2016, o které jsme informovali zde na našem webu.  Zákazníkům tak tento kotel přináší relativně příznivou pořizovací cenu. To jistě není tou nejdůležitější vlastností při nákupu na dotace. Současně jde ale i o ekologický kotel, který splňuje ekodesign a 5. emisní třídu. A navíc si zachovává možnost ručního přikládání. Lze tek spalovat jak uhlí, tak dřevo. Zároveň jde o kotel, který není závislý na přísunu elektrické energie  (bez nuceného odtahu spalin a bez oběhového čerpadla). To jistě oceníce tam, kde dochází k výpadkům elektřiny nebo v záplavových či horských oblastech.

S použitím: http://vytapeni.tzb-info.cz/vytapime-tuhymi-palivy/13253-viadrus-predstavil-novinku-pro-tuto-sezonu-hercules-u32

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page