Dakon DOR F

Kotel Dakon DOR F

Dakon DOR F
Dakon DOR F

Kotel DOR F s ručním přikládáním se vyznačuje speciální ocelovou konstrukcí pro spalování hnědého uhlí. Mezi přednosti řady kotlů DOR F patří především jednoduchá manipulací při přikládání a vysoká bezpečnost. Za tu vděčí kotle DOR F moderní bezazbestové izolaci. Mimo hnědého uhlí a pochopitelně i hnědouhelných briket dokáže spalovat také dřevo, brikety, černé uhlí a krátkodobě lze použít i koks.

Řada kotlů DOR F reprezentuje kvalitní české kotele na tuhá paliva s vysokou spolehlivostí a životností. Při použití hnědého uhlí typu ořech 1 pak dosahuje emisních limitů  pro třetí třídu podle normy ČSN EN 303-5.

Konstrukci je bez spalinového ventilátoru, který je obvykle nejnamáhanější částí kotlů. Proto vyniká kotel DOR F maximální spolehlivostí a jednoduchou na obsluhou. Důležité je i to, že ke svému provozu nevyžaduje elektrickou energii. To je oceníme zejména v lokalitách, kde výpadky proudu jsou běžnou záležitostí ať už z důvodu přírodních podmínek nebo možných poruch na elektrickém vedení. O bezpečný provoz se stará integrovaná chladící smyčka, která kotel spolehlivě chrání proti přehřátí.

Kotel na tuhá paliva DOR F nabízí firma Dakon ve vhodně odstupňované výkonově řadě, která uživatelům umožní vybrat vhodný kotel, který přesně pokrývá tepelné ztráty vytápěného objektu. Kotel DOR F je vyráběn s původními připojovacími rozměry původního kotle DOR, což umožňuje jeho snadnou výměnu. Výrobek je dodáván včetně připojovacích přírub, které umožňují napojení do stávajícího systému bez dalších úprav.

Nabízené výkony kotle DOR F: 13,5, 16, 20, 24, 27 a 32 kW.

Přednosti

  • splňuje nejvyšší nároky na směrnice Evropské rady (emisní třída 3)
  • jednoduchá náhrada za starý kotel DOR (stejné připojovací rozměry)
  • velká násypná šachta pro pohodlné přikládání shora
  • automatická regulace výkonu tepelným regulátorem tahu
  • vysoká účinnost spalování díky nastavení doplňkového (terciárního) vstupu vzduchu pro různé druhy paliva
  • nezávislý na elektrické energii (nepotřebuje spalinový ventilátor)

logo dakonZnačka Dakon patří mezi přední výrobce kotlů na tuhá paliva, které se na Krnovsku vyrábí již více než 60 let. V současné době nabízí značka kromě ocelových a litinových kotlů na různé druhy paliva také nástěnné elektrokotle. Všechny výrobky značky Dakon jsou vysoce účinné s dlouhou životností a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí.

Sídlo firmy a obchodní zastoupení pro Českou republiku se nachází v Praze ve Štěrboholích, zatímco výroba kotlů probíhá ve výrobních závodech v Krnově a v Albrechticích.


Stránky firmy DAKON

Prodejní partneří

Servisní partněři

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page