Benekov

Benekov


Historie firmy BENEKOV se datuje od roku 1949, kdy byl v Horním Benešově založen Strojní a výrobní kombinát se specializací na kovovýrobu. Od roku 1951 se provozovna stala součástí státního podniku Dakon. Hlavní výrobní náplní byla výroba komponent pro topenářskou techniku. V roce 1991 byla provozovna zprivatizována a přejmenována na BENEKOVtherm a stala se ryze českou soukromou rodinnou firmou pod vedením majitele Leopolda Bendy.

V současnosti patří firma mezi významné evropské firmy zabývající se zodpovědně problematikou spalování uhlí a je lídrem mezi výrobci automatických kotlů na tuhá paliva. Její kotle jsou tak dnes symbolem ekonomického provozu a moderního technického řešení.

České kotle na pevná paliva jsou tak exportovány do 23 evropských zemí, vývozní teritoria sahají od Velké Británie až po Rusko. Automatické kotle jsou využívány pro vytápění rodinných domů, škol, firem a dalších objektů.

Velkou část svých investic směřuje firma do výzkumu a vývoje. Již od roku 1998 spolupracuje s významnými výzkumnými centry a univerzitami v celé Evropě, díky čemuž nabízí ucelenou řadu automatických kotlů na uhlí, které splňují nejpřísnější emisní normy a jsou tedy zařazeny do aktuálních kotlíkových dotací.

Firma BENEKOV jako první český výrobce certifikoval v roce 2013 kotel na uhlí do 4. třídy.

V roce 2015 BEENEKOV jako první český výrobce certifikoval v SZU Brno automatický kotel na uhlí BENEKOV C27 do 5. třídy. Tento model je zároveň prvním kotlem na uhlí vyráběným v ČR, který splňuje parametry Ekodesignu a vztahuje se na něj kotlíková dotace.

Pro více informací o produktech a o postupu při žádosti o kotlíkové dotace se obraťte na infolinku
tel. 602 457 888, případně navštivte web

stránky firmy

Kotel pro dotace – Benekov C27

logo benekov

Kontakt

BENEKOVterm s.r.o.
Masarykova 402
793 12 Horní Benešovtel.: 554 748 008
fax: 554 748 009
info@benekov.com
HelpDesk
+420 554 748 008

Benekov C26
Benekov C26 patřil loni k nejúspěšnějším modelům firmy z Horního Benešova. Letos prvenství patří jasně kotli C27.
Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page

3 thoughts on “Benekov

Comments are closed.