prodej uhli ridepal

Balené uhlí v marketech OBI

Posted on Posted in Historie

OBI: balené uhlí je úplnou novinkou

Je sice pravda, že s uhlím zabaleným do papíru nebo juty se už u nás zákazník mohl u nás setkat, ale s moderním balením do igelitových obalů, které jako jediné dokáží udržet přírodní vlastnosti uhlí (a tedy i jeho přirozenou vlhkost)  se u nás setkáváme poprvé.

Tuto revoluční novinku přináší na náš trh společnost OBI, která se snad jako jediná, nebojí jít do nových věcí a přinášet svým zákazníkům ty největší novinky.

I když prosazovat nové věci nebývá vždy jednoduché.

Balené uhlí v OBI novinkou nejen pro zákazníky

Pro všechny to byla věc nová. Začaly se objevovat dotazy, jak uhlí správně skladovat, jaké jsou jeho přirozené vlastnosti, co je normální a co ne.

Zopakujme si tedy některé známé i méně známé skutečnosti:

  • Doporučujeme, pokud je to možné, aby pytle s uhlím nebo palety nebyly skladovány na přímém slunci, důvodem je skutečnost, že uhlí obsahuje (a to zejména hnědé uhlí) až do 35% vázané vody, což je jeho přirozená součást.
  • Přestože je uhlí baleno „absolutně suché“, v plastových obalech se díky vysokým teplotám zčásti vázaná voda uvolní a vysráží na vnitřní části obalu.
  • Toto není nikterak na závadu, neboť uhlí pro správné hoření tento obsah vody nutně potřebuje a jedině plastový obal zajišťuje ideální mikroklima.
  • Čím sušší uhlí, tím lépe zde rozhodně neplatí.
  • Při spalování např. hnědého uhlí se vypařováním vody v průběhu spalovacího procesu výhřevnost paliva zvyšuje, zatímco vysušené uhlí má vyšší obsah popela a klesá tak jeho výhřevnost.
  • Pokud najdeme vodu pod strečovým obalem, nejde o zabalené mokré uhlí, ale o vysráženou vzdušnou vlhkost. Na chladnějším obalu (igelitu) vzduch kondenzuje tak, jako na skle či karoserii vašeho automobilu za vlahé letní noci.
  • Voda v obalu – neznamená, že se zabalilo mokré uhlí, ale že teplota byla taková, že se část vody, která je v každém uhlí jako přírodním produktu přítomna, odpařila. Díky igelitu však nedošlo k jejímu úniku a degradaci uhlí (jako u prodyšného materálu nebo volně loženého uhlí), ale část vlhkosti se vrátí do uhlí nazpět, část udržuje ideální mikroklima, kde k dalšímu vypařování již nedochází.

Pytlované uhlí Ridepal

Pytlované uhlí Ridepal najdete od srpna 2013 na 27 marketech společnosti OBI v ČR,

Balené uhlí v marketech OBI

A  tak se diky odvaze společnosti OBI objevil počátkem srpna 2013 Ridepal

v 27 marketech v těchto městech:

Beroun
Česká Lípa
Frýdek-Místek
Havířov
Cheb
Jablonec nad Nisou
Karlovy Vary
Klatovy
Kolín
Liberec
Litoměřice
Mladá Boleslav
Most
Olomouc
Opava
Ostrava
Písek
Plzeň
Praha – Modřany
Praha – Prosek
Praha – Roztyly
Praha – Ruzyně
Praha – Štěrboholy
Prostějov
Příbram
Teplice
Trutnov
Ústí n. Labem
Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page