Balené pytlované hnědé uhlí

Posted on Posted in Balená paliva Ridepal, Balené hnědé uhlí, Balené uhlí, Prodej uhlí, Pytlované uhlí

Prodáváte balené pytlované hnědé uhlí a také stejné pytlované hnědé uhlí ořech 2 prodáváte jako Ridepal. Je to stejné uhlí nebo je mezi nimi nějaký rozdíl?

Natálie G., Frýdek – Místek

Balené pytlované hnědé uhlí ořech O2

V našem ceníku najdete klasické balené ledvické uhlí, ořech 2. Dá se říci, že stejné balené ledvické uhlí můžete najít také jako Ridepal automatik pro automatické kotle. Běžné balené uhlí najdete v jutovém pytli. Balí se sice vždy hnědé ledvické uhlí ořech 2. Ale to co najdete v jutovém pytli se už u nás dále obvykle již netřídí. Přesto je zde ale správně označeno jako tříděné. Toto označení znamená, že bylo tříděno u producenta (na dole). Nedostává se k vám v netříděném stavu (tak, jak bylo vytěženo), ale prošlo standardním tříděním.

Rozdíl je ale dosti podstatný

Na první pohled poznáte Ridepal podle plastového obalu, který udržuje ideální mikroklima. Každé uhlí má jistý přírodní obsah vlhkosti. Není pravda, že absolutně suché uhlí, které hoří jako papír, je to nejlepší. Podstatný rozdíl však najdete uvnitř. Jde o značkový produkt, který si udržuje svou stálou kvalitu. To znamená, pokud vám vyhovuje a nastavíte si správně kotel, i jeho další dodávky jsou stejné. Protože jde o stejný typ toho nejlepšího uhlí, ze stejného zdroje.

To nejpodstatnější však je, že toto uhlí bylo u nás na skladech dále tříděno před zabalením. Vlastně už podruhé v procesu dopravy k vám. A právě tímto tříděním dosahujeme toho ideálně vyhovuje pro automatické kotle s podavači. A také toho, že jsou odtříděny i části prachu a dochází tak ke zlepšení parametrů uhlí a to především jeho výhřevnosti.

Balené pytlované hnědé uhlí – hnědý ořech

Obdobný kvalitativní nárůst jsme zaznamenali také u hnědého ořechu, který balime jako Ridepal optimal power. Právě jeho tříděním, kdy vypadne nadbytečný prach, dochází ke zlepšení výhřevnosti.

Balené pytlované hnědé uhlí

I když se na první pohled zdá, že pokud zabalíme totéž, bude to ve finále stejné. V praxi se ukazuje, že následné třídění stejně jako ideální mikroklima plastového sáčku dokáže posunout tento balený produkt o kvalitativní stupínek výše. V případě ledvického uhlí se tak dobré stává ještě lepším. Pokud pohlédneme na technické specifikace, které pracují vždy s jistou tolerancí, lze říci, že běžné balené uhlí se pohybuje na spodní hranici těchto parametrů, kdežto značkový Ridepal se drží spíše horní hranice těchto hodnot.

Mgr. Martin Sohr, Ridepal

 

Balené pytlované hnědé uhlí Ridepal automatik
Balené pytlované hnědé uhlí Ridepal automatik.
Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page

2 thoughts on “Balené pytlované hnědé uhlí

Comments are closed.