Balené pytlované černé uhlí

Posted on Posted in Balená paliva Ridepal, Balené černé uhlí, Balené uhlí, Prodej uhlí, Pytlované uhlí
V ceníku u vás najdu balené pytlované černé uhlí a také stejné pytlované černé uhlí prodáváte jako Ridepal. Jde o stejný druh uhlí? Jaký je mezi nimi rozdíl?
Miroslav K., Jistebník

Balené pytlované černé uhlí – černý hrášek

Balené pytlované černé uhlí, ano, máte pravdu. V ceníku máme např. klasický balený černý hrášek. Dá se říci, že stejný či podobný balený černý hrášek můžete najít také jako Ridepal power automatik pro automatické kotle.

Rozdíl je však dosti podstatný

Běžné balené uhlí najdete v jutovém pytli. Balí se to, co je právě dostupné a co vyhovuje svou kvalitou. Toto uhlí se u nás už dále netřídí. Přesto je ale správně označeno jako tříděné. Toto označení zde znamená, že bylo tříděno u producenta na dole. Nedostává se k vám v netříděném stavu jak bylo vytěženo. Prošlo standardním tříděním na hrášek, ořech 1, ořech 2, kostku a podobně.

Na první pohled poznáte Ridepal podle plastového obalu. Ten udržuje ideální mikroklima. Každé uhlí má jistý přírodní obsah vlhkosti a není vždy pravda, že absolutně suché uhlí, které hoří jako papír, je to nejlepší. Podstatný rozdíl je však uvnitř. Nejde o náhodně zabalený typ uhlí, ale o značkový produkt. Udržuje si tak svou stálou kvalitu. To znamená, pokud vám vyhovuje a nastavíte si správně kotel, i další dodávky jsou stejné. Vybíráme vždy stejný typ toho nejlepšího uhlí, ze stejného zdroje.

To nejpodstatnější však je, že toto uhlí bylo u nás na skladech dále tříděno před zabalením (tedy už podruhé v procesu dopravy k vám) a právě tímto tříděním dosahujeme toho, že nejenže ideálně vyhovuje pro automatické kotle s podavači, ale také toho, že jsou odtříděny i části prachu a dochází tak ke zlepšení parametrů uhlí a to především výhřevnosti.

Balené pytlované černé uhlí – černý ořech

Obdobný kvalitativní nárůst jsme zaznamenali také u černého ořechu, který balime jako Ridepal extra power. Právě jeho tříděním, kdy vypadne také prach, dochází ke zlepšení výhřevnosti a snížení spékavosti.

 

Balené pytlované černé uhlí

I když se na první pohled zdá, že pokud zabalíme totéž, bude to ve finále stejné, není tomu tak. V praxi se ukazuje, že následné třídění stejně jako ideální mikroklima plastového sáčku dokáže posunout tento balený produkt o kvalitativní stupínek výše. Pokud pohlédneme na technické specifikace, které pracují vždy s jistou tolerancí, lze říci, že běžné balené uhlí se pohybuje na spodní hranici těchto parametrů. Značkový Ridepal se drží spíše horní hranice těchto hodnot.

Bc. Jiří Šimčík, Ridera Bohemia

 

balené pytlované černé uhlí
Balené pytlované černé uhlí Ridepal power automatik.

 

 


 

 

Sdílejte:Share on FacebookShare on Google+Email this to someonePrint this page

One thought on “Balené pytlované černé uhlí

Comments are closed.